PhDr. Lubomír Cingl, Ph.D.

InSIS: PhDr. Lubomír Cingl, Ph.D.

Kancelář: NB 362

e-mail: lubimir.cingl@vse.cz

Osobní stránka
link – Google Scholar

Oblast profesního působení

Lubomír Cingl je odborný asistent na KEKE NF VŠE a CERGE-EI Teaching Fellow. Pomocí experimentální ekonomie a psychologie zkoumá lidské chování, především rozhodování v netradičních podmínkách, jako jsou například stres a časová tíseň. Další výzkumné projekty se týkají studia chování mladistvých delikventů. Mezi jeho expertízy dále patří studium náboženství a teorie sekularizace, empirické zkoumání teorie aukce a rizika. Doktorát získal na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v roce 2016.

Vyučované předměty na NF VŠE

• 5IE375 Drogy v ekonomii
  • 5EN754, 5EN254 Úvod do teorie her
  • 5IE362 Ekonomie a psychologie