Paola Bertoli, M.A., MSc, Ph.D.

InSIS: Paola Bertoli, M.A., MSc, Ph.D.

Kancelář: NB 316

e-mail: paola.bertoli@vse.cz

Osobní stránka

Oblast profesního působení

Paola Bertoli je odborná asistentka se zaměřením na ekonomickou analýzu práva, ekonomii zdraví a konkurenci a regulaci. Svůj doktorát získala v roce 2014 na Boloňské univerzitě a Erasmus Univerzitě v Rotterdamu. Před nástupem na KEKE byla výzkumnicí Univerzity ve Veroně a ekonomkou Italian Antritrust Authority na Generálním ředitelství evropské komise pro hospodářskou soutěž, kde získala zkušenosti jako konzultantka v oblasti konkurence.

Vyučované předměty na NF VŠE

• 5IE451 Antimonopolní politika a regulace

Vědecké publikace

Amaral-Garcia, S., Bertoli, P., and Grembi, V. (2015) Does Experience Rating Improve Obstetric Practices? Evidence from Italy. Health Economics, 24: 1050–1064. doi: 10.1002/hec.3210.

Working papers:
„Courts, Scheduled Damages, and Medical Malpractice Insurance“ (joint with V. Grembi), 2R&R Empirical Economics„The Life Saving Effect of Hospital Proximity“ (joint with V. Grembi), Submitted„The Political Economy of the Diagnosis-Related Groups“ (joint with V. Grembi), R&R Social Science & Medicine