Cvičebnice od Iva Koubka „Tutorials in Microeconomics“

Na žádost Iva Koubka, dlouhoročného vyučujícího na Národohospodářské fakultě, který nás předčasně opustil v roce 2017, vytvořil kolektiv jeho kolegů a kamarádů (Petr Maleček, Martin Janíčko a Pavel Potužák) cvičebnici Tutorials in Microeconomics.

„Cvičebnice Tutorials in Microeconomics v sobě nese odkaz našeho bývalého kolegy, kamaráda a mentora, Iva Koubka, který zemřel předčasně v roce 2017. Na jeho žádost jsme jím vytvořené příklady z mikroekonomie přetvořili do elektronické podoby, upravili tam, kde bylo nutné, a zároveň se rozhodli pro jejich překlad do angličtiny, aby byly dostupné širšímu publiku. Věříme, že by Ivo měl radost, pokud by své příklady viděl, jak slouží dalším generacím studentů ve zvládnutí tak krásné disciplíny, jakou je mikroekonomie, a k pochopení jejích principů.“

Petr Maleček, Martin Janíčko, Pavel Potužák

Ing. Ivo Koubek (*1959  †2017) na Národohospodářské fakultě VŠE přednášel předměty, jako například Organizace trhů a odvětví a Mikroekonomie. Ing. Ivo Koubek byl nesmírně ochotný a trpělivý při vysvětlování přednášené látky studentům. Jeho pedagogická činnost byla pro naši fakultu velikým přínosem.

Cvičebnici Tutorials in Microeconomics si můžete bezplatně stáhnout zde.

Cvičebnice od Iva Koubka „Tutorials in Microeconomics“